Церковні свята у жовтні
З Божої ласки дочекалися ми золотої осені і сьогодні вже зустрічаємо жовтень – місяць, багатий не лише на розмаїття природних фарб, а й на добрі свята. Безперечно, найбільшим святом жовтня є Покрова Пресвятої Богородиці, яке ми відзначаємо 14 жовтня.

Це свято – дуже шановане нашим народом: від княжих часів, славної козаччини і до сьогодні ми по-особливому шануємо заступництво Божої Матері, Яка впродовж багатьох століть оберігає нас та нашу державу.

Неспроста в цей же день, 14 жовтня, ми святкуємо і День Українського козацтва, і День захисників та захисниць України. А цьогоріч ще й виповнюється 100 років із часу проведення І Всеукраїнського Православного Церковного Собору УАПЦ, на якому було підтверджено автокефалію Української Православної Церкви.

Перед Покровою, у першій половині жовтня, ми вшановуватимемо пам'ять благовірного князя Ігоря Чернігівського та Київського (2 жовтня), Зачаття славного пророка, Предтечі і Хрестителя Іоана (6 жовтня), дні вшанування пам'яті преподобного Феодосія Манявського (8 жовтня), апостола і євангелиста Іоана Богослова (9 жовтня), святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси (13 жовтня).

У другій половині жовтня – Собор Волинських святих (23 жовтня), пам'ять святих отців VІІ Вселенського собору (27 жовтня), а в останній день місяця згадуватимемо апостола і євангелиста Луку, який, за Переданням, був першим іконописцем.

Молімося і дякуймо Господу, Пресвятій Богородиці та всім святим за допомогу та заступництво!